Terapia młodzieży

Terapia młodzieży online

Zapraszamy młodych ludzi w wieku 13 – 25 lat, którzy:
  • odczuwają lęki, obniżony nastrój, brak satysfakcji ze swojego życia,
  • doświadczają napięcia i stresu szkolnego,
  • są nieśmiałe, wycofane, i trudno im odnaleźć się w grupie rówieśniczej,
  • niepokoją się o przyszłość swoją lub swojej rodziny,
  • mają dużo zmartwień i nie wiedzą jak sobie z nimi poradzić,
  • mają niskie poczucie własnej wartości i trudno im wierzyć w siebie,
  • mają problemy szkolne, odczuwają spadek motywacji do nauki, trudności w komunikacji z rówieśnikami i nauczycielami
  • mają objawy psychosomatyczne (np. bóle, co do których lekarze nie znajdują podłoża medycznego),
  • doświadczają problemów w życiu rodzinnych,
  • potrzebują wsparcia w radzeniu sobie z uczuciami.

Jak wygląda pierwsze spotkanie

Po wybraniu terminu i opłaceniu konsultacji otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem spotkania. W umówionym terminie wizyty stacjonarnej zapraszamy do gabinetu w Warszawie lub czekaj na połączenie online w aplikacji Skype.

Pierwsze spotkanie ma najczęściej charakter konsultacji. Umożliwia ono rozpoczęcie pracy terapeutycznej i określenie jej celów.

W przypadku osób niepełnoletnich w pierwszym spotkaniu z terapeutą biorą udział zarówno rodzice jak i młoda osoba. W jego trakcie terapeuta może zaproponować podzielenie czasu na rozmowy indywidualne z rodzicami i młodym człowiekiem.

Po rozpoczęciu pierwszego spotkania, specjalista przedstawi się i zapyta o powód zgłoszenia. W trakcie rozmowy terapeuta pomoże młodej osobie rozpoznać jej potrzeby związane z korzystaniem z psychoterapii oraz zaproponuje adekwatną do nich formę pomocy.

Nasi terapeuci posiadają doświadczenie w udzielaniu pomocy psychologicznej nastolatkom i są świadomi trudności z jakimi może borykać się młoda osoba w pierwszym kontakcie z psychologiem.

Co dalej.

Kolejne spotkania (najczęściej od 3 do 5) mają charakter konsultacji indywidualnych z nastolatkiem. W ich trakcie terapeuta i młoda osoba zbierają szczegółowe informacje potrzebne do ustalenia najlepszego dla niej sposobu terapii. Jest to również czas na wzajemne poznanie się oraz podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii lub poszukiwaniu innej formy wsparcia.

W tym czasie mogą być potrzebne dodatkowe konsultacje z rodzicami. Po okresie konsultacji, zarówno terapeuta, młody człowiek jak i rodzice podejmują wspólnie decyzję o rozpoczęciu terapii.

Na czym polega terapia

Psychoterapia w Poradni Gniazdo to regularne spotkania z terapeutą doświadczonym w pomaganiu osobom w wieku dorastania. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Każde z nich trwa 50 minut.

Psychoterapia polega na rozmowie o ważnych sprawach doświadczanych przez nastolatka na co dzień. Terapeuta pomaga młodej osobie lepiej rozumieć swoje myśli, uczucia i zachowania oraz ich przyczyny. W trakcie terapii osoba lepiej poznaje siebie, porządkuje swoje myśli i uczucia oraz uczy się jak sobie z nimi radzić w zdrowy sposób.

W Poradni Gniazdo włączamy rodziców w proces terapii nastolatka. Z doświadczenia wiemy, że przyśpiesza te leczenie oraz pomaga wprowadzać bardziej trwałe zmiany. Specjalista może zaproponować rodzicom konsultacje wychowawcze, udział w warsztatach lub grupie wsparcia dla rodziców nastolatków.

Wsparcie dla rodziców

Rodzicom młodzieży korzystającej terapii w Poradni udostępniamy bezpłatnie kurs online Akademia Rodzica Nastolatka!

Jest to ogromne żródło wiedzy o dojrzewaniu, problemach nastolatków oraz o tym, czego potrzebują od dorosłych i jak budować z nimi relacje.

Kurs składa się z 40 lekcji zawierających nagrania webinarów, podcasty, artykuły, ćwiczenia, inspiracje i polecenia książkowe.

Rodzice mają również możliwość korzystania z konsultacji, by lepiej rozumieć swoje dzieci i pracować nad budowaniem z nimi relacji.

Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o zapoznanie się z regulaminem.