Grupa młodzieżowa

Okres dojrzewania, to dla młodych ludzi, czas wielu zmian. Zachodzą w ciele, myślach, uczuciach oraz relacjach z innymi ludźmi. Ten czas w życiu, charakteryzuje się intensywnością przeżywania emocji, a często również przewagą negatywnych myśli o sobie i świecie. Młodzi ludzie doświadczają wielu trosk i napięć, a naturalne oddalanie się od dorosłych sprawia, że często brakuje im wsparcia.

Grupa dedykowana jest młodym ludziom, doświadczających trudności związanych z okresem dojrzewania. Dostarcza ona wsparcia społecznego, potrzebnego w okresie kształtowania się tożsamości. Życzliwe wsparcie rówieśników i prowadzących, pozwala młodej osobie, poznawać siebie taką, jaka jest. Zapobiega również poczuciu samotności, a zapewnia przynależność – tak potrzebną w tym okresie życia.

Kiedy

II semestr roku szkolnego 2022/2203

Spotkania w poniedziałki w godzinach 17:00 – 18:30.

W II semestrze roku szkolnego 2022/2023 zaplanowaliśmy 16 cotygodniowych spotkań.

Dla kogo

Zapraszamy osoby uczęszczające do 1 – 2 klasy szkoły średniej.

Do udziału zapraszamy młodych ludzi którzy chcą:

  • lepiej radzić sobie z natłokiem myśli i uczuć,
  • bardziej poznać i zrozumieć siebie,
  • pewniej wyrażać swoje zdanie i potrzeby,
  • wzmocnić swoją odporność psychiczną,
  • spotkać nowe osoby i porozmawiać na ważne dla siebie tematy.

Grupa będzie liczyć  6-8  uczestników.

Co będziemy robić

Grupa będzie miejscem do poznawania siebie i innych ludzi. Będziemy w niej szukać sposobów na bezpieczne wyrażanie uczuć oraz zwiększać świadomość tego, kim jesteśmy i czego potrzebujemy. Będziemy dużo rozmawiać, ale też bawić się i tworzyć. W grupie znajdzie się miejsce na wyrażenie opinii, współpracę z ludźmi, a także przyglądanie się temu, jak tworzymy relacje.

Warsztaty nie są grupą terapeutyczną dla osób z Zespołem Aspergera.

Gdzie

Warsztaty będą odbywały się w Poradni Gniazdo przy ul. Solec 30A (Warszawa Powiśle).

Koszt

Koszt udziału w pojedynczym 1,5h spotkaniu to 150 zł.

Potwierdzeniem udziału jest wpłata opłaty za pierwszy miesiąc oraz przesłanie podpisanego regulaminu.

Udział w grupie poprzedzony jest 45 minutową konsultacją z osobą prowadzącą. Konsultacja jest okazją do poznanie uczestnika zajęć oraz rozmowy o jego potrzebach.

Koszt udziału w konsultacji to 100 zł.

Zapisy

Zapisy telefonicznie 510 901 158 lub mailowo: kontakt@pordniagniazdo.pl

Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Prowadzący

Agata Godorowska – Pedagog, psycholog, terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Ukończyła studia psychologiczne i pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zdobywała na stażu w Komitecie Ochrony Praw Dziecka i Młodzieżowym Ośrodku Psychoterapii. Bliska jest jej praca w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, z zakresu którego ukończyła szkolenie I stopnia. Kilka lat mieszkała na Majorce gdzie prowadziła szkołę polonijną. Obecnie pracuje jako psycholog w szkole podstawowej i liceum.

Magdalena Szczodry – Pedagog, terapeuta pedagogiczny, socjoterapeuta. ukończyła studia pedagogiczne na Akademii J.Długosza w Częstochowie oraz podyplomowo studia z pomocy psychologicznej socjoterapii. Od lat zajmuje się edukację i pomocą psychologiczną, pracując w szkołach i przedszkolach. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej oraz rozwoju osobistego.