KURS ONLINE
Akademia Rodzica Nastolatka
KOLEJNA EDYCJA W PAŹDZIERNIKU 2024!
- Unikatowy kurs online dla rodziców nastolatków!
- 6 kroków do wzmocnienia rodzinnych więzi!
- 40 lekcji o najważniejszych sprawach okresu dojrzewania.
KURS NIE JEST TERAZ DOSTĘPNY!
ZAPISZ SIĘ ABY OTRZYMAĆ ZAPROSZENIE NA 2 BEZPŁATNE WEBINARY ORAZ INNE MATERIAŁY DLA RODZICÓW NASTOLATKÓW!
POZNAJ I ZROZUM
SWOJEGO NASTOLATKA!
Dowiedz się czym żyją dzisiejsze nastolatki i jakie maja potrzeby. Naucz się rozumieć z czego wynikają ono czym mówią, zachowania Twojego nastolatka.
ZDOBĄDŹ WIEDZĘ
O OKRESIE DOJRZEWANIA!
Ucz się od ekspertów na co dzień pracujących z nastolatkami. Zwiększ swoją wiedzę o okresie dojrzewania, komunikacji z nastolatkiem, poczuciu własnej wartości i wielu innych tematach.
ZADBAJ O WASZĄ RELACJĘ!
Dzięki ćwiczeniom, przygotowanym przez naszych ekspertów, małymi krokami wprowadzisz zmiany do swojej relacji z nastolatkiem.
MĄDRZE WSPIERAJ W ROZWOJU!
Bądź świadomym Rodzicem, który wie co pomaga, a co przeszkadza rozwijać się młodym ludziom! Kształtuje w sobie postawę wspierającą rozwój młodego człowieka.
TEN KURS JEST DLA CIEBIE JEŚLI:
- Chcesz lepiej poznać i zrozumieć swoje dziecko.
- Czujesz, że potrzebujesz zmiany w rodzinnych relacjach.
- Szukasz nowych sposobów na komunikacje z nastolatkiem.
- Chcesz przygotować się na okres dojrzewania lub dowiedzieć się, jak w jego trakcie wspierać swoje dziecko.
- Zależy Ci na wzmocnieniu relacji z Twoim nastolatkiem.
3. EDYCJA KURSU JUŻ 16 PAŹDZIERNIKA 2024!
DO PREMIERY ZOSTAŁO:
AUTORSKIE ARTYKUŁY
40 autorskich artykułów o dojrzewaniu, problemach nastolatków oraz roli rodziców we wspieraniu młodych ludzi:
- 5 umiejętności przyszłości, których potrzebują dzisiejsze nastolatki.
- Dlaczego nastolatki się tną.
- Traktujesz dom jak hotel – kim jest tymczasowy outsider.
- Co nastolatek powinien wiedzieć przed pierwszym razem.
- Chcę ale się boję! Dlaczego nastolatki nie mówią o swoich problemach.
- Mam inne zdanie! Jak reagować gdy nastolatek się nie zgadza.
PODCASTY
Jak rozmawiać z nastolatkiem o tożsamości płciowej i orientacji seksualnej.
Młodzi w sieci. Po czym poznam, że nastolatek nadużywa internetu.
Potrzeba vs. strategia. Jak lepiej rozumieć nastoletnie zachowania.
Nastolatki szczerze o relacji z rodzicami!
BONSUS! Podcast nagrany wspólnie z młodzieżą
Posłuchaj rozmowy 3 nastolatek, o tym co dla nich ważne w relacji z rodzicami.
- Czy nastoletni bunt istnieje?
- Dlaczego młodzi ludzie nie chcą mówić rodzicom o swoich sprawach?
- Co robić, a czego unikać by wspierać nastolatka w trudach dojrzewania
Posłuchaj głosu młodych!
6 KROKÓW DO LEPSZEJ RELACJI Z NASTOLATKIEM
Nasi specjaliści przygotowali 6 ćwiczeń, dzięki którym na nowo spojrzysz na siebie, swoje dziecko i rodzinę.
Rób jedno ćwiczenie w każdym tygodniu kursu i wprowadzaj drobne zmiany do Twojej relacji z nastolatkiem.
Zobaczysz to naprawdę działa.
8 GODZINA NAGRAŃ WEBINARÓW Z AKTUALNĄ WIEDZĄ!
W PROGRAMIE OTRZYMASZ
- Kompletny kurs, dzięki któremu wzmocnisz swoją relację z nastolatkiem.
- 6 nagrań webinarów o nastolatkach i ich problemach. Ponad 8 godzin materiału!
- 40 autorskich artykułów o specyfice okresu dojrzewania – do czytania lub odsłuchania.
- 3 podcasty o wybranych problemach okresu dojrzewania.
- Nastolatki szczerze o relacji z rodzicami – podcast nagrany z młodymi ludźmi!
- Praktyczne ćwiczenia, dzięki którym w 6 tygodni wprowadzisz zmiany w swojej rodzinie.
- Możliwość zadawania pytań i otrzymywania odpowiedzi od eksperta w panelu kursanta.
- Polecania książek i artykułów pomocnych rodzicowi nastolatka/i.
- Powiadomienia o wszystkich aktualizacjach.
- Zniżki na konsultacje i psychoterapię.
- Comiesięczny newsletter z wiedzą przygotowany przez specjalistów.
Bądź świadomym rodzicem i dbaj o relację ze swoim nastolatkiem!
SPIS TREŚCI
Jak dojrzewamy w XXI wieku
- Wprowadzenie. Jak korzystać z tego kursu.
- Wyzwania dla dojrzewających w XXI wieku. Co warto wiedzieć o dzisiejszych nastolatkach (webinar). Dowiedz się jakie potrzeby mają dzisiejsze nastolatki oraz co to oznacza dla rodzica. Poszukaj najlepszej formy wspierania potrzeb Twojego nastolatka. Poznaj swojego nastolatka i spójrz na niego na nowo.
- Potrzeba vs. strategia. Jak lepiej rozumieć nastoletnie zachowania (podcast).
- 5 umiejętności przyszłości, których potrzebują dzisiejsze nastolatki (artykuł)
- Krok 1. Spójrz na nastolatka przez “okulary potrzeb” (ćwiczenie). Przyglądnij się szczegółowo zachowaniom swojego nastolatka i nazwij stojące z nimi potrzeby. Rozwijaj w sobie wrażliwość na nastoletnie potrzeby oraz używaj wiedzy, by wspierać nastolatka w zaspokajaniu potrzeb.
- Zainspiruj się!
Nastolatek, kto to taki?
- Co koniecznie trzeba wiedzieć o rozwoju w okresie dojrzewania (webinar). Przegląd najważniejszych zmian w ciele, seksualności, relacjach społecznych oraz rozwoju poznawczym i emocjonalnym. Wnikliwy komentarz eksperta o tym jak dojrzewanie wpływa na funkcjonowanie nastolatka oraz jaka jest rola rodzica we wspieraniu rozwoju młodej osoby.
- Traktujesz dom jak hotel – kim jest tymczasowy outsider (artykuł). Dowiedz się dlaczego nastolatki zaczynają sporą część czasu spędzać poza domem i jakie są niebezpieczeństwa, gdy w tym domu utkną. Spojrzenie na dojrzewania z perspektywy teorii psychodynamicznych.
- Nastoletnie zmęczenie: dlaczego rodzice mają z tym problem? (artykuł). Poznaj przyczyny nastoletniego zmęczenia i dowiedz się w jaki sposób możesz na nie reagować. Zidentyfikuj w sobie, dlaczego trudno Ci z nastoletnim zmęczeniem.
- Słownik pojęć: tożsamość płciowa i orientacja seksualna (artykuł). Bądź na bieżąco i poznaj podstawowe pojęcia z zakresu seksualności, których używają teraz młodzi ludzie.
- Jak rozmawiać z nastolatkami o tożsamości płciowej i orientacji seksualnej (podcast). Przygotuj się na rozmowy o seksualności z nastolatkiem. Dowiedz się w jaki sposób młodzi ludzie poszukują obecnie swojej tożsamości i orientacji seksualnej.
- Co nastolatek powinien wiedzieć przed pierwszym razem (artykuł). Poznaj 5 punktów, które możesz podać do myślenia nastolatkowi, aby mógł świadomie podjąć decyzję o rozpoczęciu aktywności seksualnej.
- Krok 2. Droga w kierunku niezależności (ćwiczenie). Przyjrzyj się jak ta ważna nastoletnie potrzeba może wybrzmiewać w Twoje rodzinie.
- Zainspiruj się!
Komunikacja z nastolatkiem
- Jak budować relację z nastolatkiem (webinar). Poznaj wskazówki eksperta, które pomogą Ci budować opartą na szacunku i zaufaniu relację z nastolatkiem. Dowiedz się dlaczego rodzice są potrzebni nastolatkom i dlaczego relacja z rodzicami jest dla młodych ludzi bardzo ważna.
- Mam inne zdanie. Jak reagować, gdy nastolatek się nie zgadza (artykuł). Przygotuj się na dyskusje z nastolatkiem oraz naucz w jaki sposób rozmawiać, aby było to budujące dla Waszej relacji.
- Chcę, ale się boję! Dlaczego nastolatki nie mówią o swoich problemach (artykuł). Poznaj przyczyny nastoletniej tajemniczości i sprawdź co możesz zmienić, aby zachęcać nastolatka do częstszych rozmów.
- Jak powiedzieć to inaczej. O czym pamiętać w rozmowach z nastolatkiem (artykuł). Unikaj częstych błędów rodziców nastolatków i komunikuj się ze swoim dzieckiem, w sposób bezpieczny i pełen szacunku.
- Krok 3. Co lubisz w swoim nastolatku (ćwiczenie). Spójrz na swojego nastolatka z czułością i sprawdź za co możesz go docenić.
- Zainspiruj się
Złość i inne uczucia
- Czym są uczucia i jak wpływają na nasze organizmy (artykuł). Dowiedz się jak ważne dla funkcjonowania człowieka są uczucia. Zwiększ swoją wiedzę o wpływie uczuć na ciało oraz poznaj umiejętności potrzebne do radzenia sobie z uczuciami.
- Psychologia nastoletniego gniewu (artykuł). Oswój złość – jako kluczowe uczucie w rozwoju nastolatka. Zrozum z czego wynika nastoletnia złość oraz poznaj swoją rolę we wspieraniu nastolatka, który się złości.
- 4 kurki z emocjami! Czy są odkręcone w Twojej rodzinie? (artykuł). Przyjrzyj się swojej rodzinie i temu w jaki sposób jej członkowie odczuwają i wyrażają różne uczucia. Sprawdź, które uczucia są dla Ciebie bardziej dostępne, a z którymi bywa trudniej Tobie i Twoim bliskim.
- Jak pomóc nastolatkowi radzić sobie z uczuciami (artykuł). Dowiedz się czego nastolatki potrzebują od rodziców w temacie uczuć. Poznaj swoją rolę we wspieraniu rozwoju emocjonalnego nastolatka.
- Czy moje dziecko ma depresję?! O chorobie, która dotyczy także młodych (webinar). Dowiedz się jakie są objawy depresji młodzieńczej oraz poznaj czynniki ryzyka, związane z jej występowaniem. Sprawdź jak rozmawiać z nastolatkiem o depresji oraz gdzie szukać pomocy.
- Krok 4. Gdzie mieszka złość w naszym domu (ćwiczenie). Przyjrzyj się relacją w Twojej rodzinie, sprawdź jak domownicy radzą sobie ze złością oraz czego o wyrażaniu złości uczy się od Ciebie nastolatek.
- Inspirujące linki
Poczucie własnej wartości
- Poczucie własnej wartości, a pewność siebie – czym się różnią? (artykuł). Dowiedz się czego potrzebują nastolatki w temacie wspierania pewności siebie i poczucia własnej wartości. Bądź świadomy/y, kiedy wspierasz pewność siebie, a kiedy poczucie własnej wartości u swojego dziecka.
- Jak wspierać poczucie własnej wartości u dziecka (webinar). Poznaj 5 wskazówek eksperta, jak wspierać poczucie własnej wartości nastolatka. Zacznij już dziś bardziej dbać o to jak przeżywa siebie Twoje dziecko.
- Gdy nastolatek źle o sobie mówi (artykuł). Dowiedz się jak reagować, gdy nastolatek jest z siebie niezadowolony. Co mówić, a czego nie mówić gdy nastolatek narzeka na swój wygląd, wagę lub charakter.
- Kluczowe umiejętności rodzica nastolatka, których możesz się nauczyć (artykuł). Dowiedz się jakie umiejętności dobrze rozwijać, aby być w kontakcie ze swoim dzieckiem. Skorzystaj ze wskazówek i rozwijaj nowe kompetencje już od teraz!
- Krok 5. Zachwyć się swoim nastolatkiem. Dowiedz się jak ważne jest zauważanie nastolatków i zaplanuj jak możesz lepiej wiedzieć swoje dziecko.
- Zainspiruj się
Nastolatek w kłopocie
- Jak pomóc, gdy w życiu nastolatka dzieje się coś trudnego (webinar). Dowiedz się po czym poznasz, że w życiu nastolatka dzieje się coś trudnego. Sprawdź w jaki sposób rozmawiać z nim o niepokojących Cię objawach oraz gdzie szukacć pomocy.
- Seksting – czym jest i jak chronić przed nim nastolatka (artykuł). Zwiększ swoją wiedzę o niebezpiecznych zachowaniach młodych ludzi w sieci. Dowiedz się jak rozmawiać z nastolatkiem o zagrożeniach online oraz dbałości o swoją intymność.
- Dlaczego nastolatki się tną (artykuł). Zrozum jak działają samookaleczenia i dlaczego nastolatki wybierają takie zachowanie. Dowiedz się jak reagować na samookaleczenia oraz w jaki sposób rozmawiać o nich z młodą osobą.
- Młodzi w sieci. Jak poznać, że nastolatek nadużywa internetu (podcast). Poznaj objawu nadużywania przez młodzież internetu. Poznaj zasady internetowej higieny oraz dowiedz się jak wprowadzić je do życia Twoje rodziny.
- Jak rozmawiać z nastolatkiem o wizycie u specjalisty (artykuł). Dowiedz się kiedy nastolatek potrzebuje pomocy specjaliści, jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty oraz jak rozmawiacć o niej z nastolatkiem.
- Krok 6. Zobacz swojego nastolatka na nowo (ćwiczenie).
- Zainspiruj się!
GWARANCJA CENY!
Cena kursu w tego kursu nigdy nie będzie niższa.
W każdej edycji dodajemy nowe treści i zwiększamy wartość kursu.
Gwarantujemy, że kupujesz dostęp po najniższej cenie.
GWARANCJA SATYSFAKCJI!
Kupując dostęp do kursu “Akademia Rodzica Nastolatka – Bądź świadomym rodzicem”, nic nie ryzykujesz.
Jeśli kurs nie spełni Twoich oczekiwań, napisz do nas, a my zwrócimy Ci pieniądze.
Masz na to 7 dni od dnia otrzymaniu dostępu do panelu kursanta.
DODATKOWO
Razem z programem zapraszamy Cię do dalszego poznawania nastoletniego świata.
Twórz z nami Społeczność świadomych i troskliwych rodziców!
Co miesiąc otrzymasz od nas newsletter z dawką wiedzy i inspiracjami wybranymi przez naszych specjalistów.
Możesz też zadawać pytania i pisać komentarze w Panelu Kursanta. To świetny sposób aby dowiedzieć się więcej!
AUTOR KURSU - BŁAŻEJ PUZIAK
Psycholog, psychoterapeuta i trener grupowy. Ukończył 4 – letnie całościowe szkolenie w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Jest absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA. Posiada również certyfikat I stopnia w terapii EMDR.
Przez 5 lat pracował w jednym z warszawskich liceów. Na co dzień pomagał młodym ludziom doświadczających trudności szkolnych, rodzinnych, obniżenia nastroju lub zaburzeń odżywania. Obecnie pracuję w wolnym Liceum Astrid, gdzie wspieram nastolatków uczących się poza szkołą – w edukacji domowej
Od 10 lat współpracuje z Fundacją Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych. Jest współtwórcą Wolnej Szkoły Demokratycznej Bullerbyn. Prowadzi szkolenia dla wychowawców i osób pracujących z dziećmi oraz warsztaty dla rodziców.