Konferencja Szkoła Relacji – 2-3.12.2023

Dla kogo

Serdecznie witamy nauczycieli pracujących w warszawskich placówkach oświatowych!

Nasza konferencja online “Szkoła Relacji” została stworzona specjalnie dla Was. Zapraszamy zarówno nauczycieli szkół podstawowych, jak i średnich. Bądźcie z nami 2 i 3 grudnia 2023.

Zapraszamy zarówno nauczycieli z różnym stażem pracy, zarówno tych z wieloletnim doświadczeniem, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę w edukacji.

Konferencja dedykowana jest nauczycielom pracującym w warszawskich szkołach.

Co zyskasz biorąc udział

Konferencja Szkoła Relacji ma na celu dostarczyć wartościowego wsparcia i edukacji dla nauczycieli, którzy chcą lepiej zrozumieć i efektywniej pracować z uczniami.

Podczas webinarów, skupimy się zwłaszcza na pracy z uczniami, ze specjalnymi potrzebami oraz doświadczających problemów zdrowia psychicznego.

Oto kilka powodów, dlaczego warto wziąć udział:

• Poznasz najnowsze strategie i narzędzia do pracy z uczniami o różnorodnych potrzebach.

• Nauczysz się dostosowywać swoje metody nauczania do specjalnych potrzeb uczniów.

• Zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pomogą Ci budować relacje z dziećmi i nastolatkami.

• Będziesz miał okazję do wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk z innymi nauczycielami pracującymi na różnych poziomach nauczania.

• Otrzymasz dostęp do materiałów pokonferencyjnych.

Program

Nasza konferencja składa się z 6 interaktywnych webinarów online, każdy trwający 1,5 godziny.

Każdy z tych webinarów skoncentruje się na innym aspekcie pracy z uczniami.

Dzień 1 – sobota 2 grudzień 2023.

10:00 – 11:30 – Jak prowadzić ciekawe i angażujące uczniów lekcje – Maciej Jonek

12:00 – 13:30 – Wsparcie ucznia ze spektrum autyzmu na terenie szkoły – Ewa Jaguszewska

15:30 – 17:00 – Edukacja to relacja. Jak włączać do nauczania elementy psychologii humanistycznej – Błażej Puziak

Dzień 2 – niedziela 3 grudzień 2023

10:00 – 11:30 – Dobrostan nauczyciela: co to jest i jak o niego dbać – Magdalena Kidoń

12:00 – 13:30 – Jak wiedza o rozwoju grupy, może pomóc w budowaniu pozytywnych relacji w klasie – Agnieszka Koch

15:30 – 17:00 – Uczeń chorujący na depresję w codzienności szkolnej – Błażej Puziak

Nasi prowadzący

Nasi prowadzący to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, w tym nauczyciele, psychologowie, pedagodzy oraz wykładowcy akademiccy.

Każdy z nich, przyniesie Wam cenne praktyczne wskazówki i wiedzę, które można zastosować w codziennej pracy z uczniami.

Błażej Puziak

Psycholog, psychoterapeuta i trener grupowy. Ukończył 4 – letnie całościowe szkolenie w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Jest absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA. Posiada również certyfikat I stopnia w terapii EMDR. Przez 5 lat pracował jako psycholog szkolny w jednym z warszawskich liceów.

Maciej Jonek

Psycholog i nauczyciel akademicki. Pracuje z nauczycielami, młodzieżą, studentami.

Moje marzenia o pracy w szkole ziściły się od razu po studiach psychologicznych. Szybko przyszły próby, zaskakująca potrzeba uczenia się na każdym kroku, mnóstwo reguł, rozporządzeń, zwyczajów. Jednocześnie pojawiły się relacje. Wspaniałe rozmowy z uczniami, szukanie czasu i miejsca, by wspólnie się rozwijać.

Ewa Jaguszewska

Psychoterapeutka i pedagog specjalny. 

Ukończyła IV-letnie psychoterapeutyczne szkolenie w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, szkolenie z Arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz szereg kursów z różnych modalności terapeutycznych. W swojej pracy czerpie z różnorodności ról zawodowych: przez dłuższy czas była związana z placówkami edukacyjnymi (publicznymi oraz alternatywnymi), organizacjami pozarządowymi oraz poradniami psychologicznymi. Już od ponad 10 lat pracuje z młodzieżą z różnymi wyzwaniami rozwojowymi, w szczególności z neuroróżnorodnością. Bliski jest jej temat łączenia pracy werbalnej z ucieleśnieniem i poszukiwaniem ekspresji na to, co trudne do wyrażenia słowami.

Magdalena Kidoń

Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty, superwizje i grupy wsparcia dla dorosłych wspierających dzieci. Współpracowała z wieloma szkołami demokratycznymi w Polsce.

Jest absolwentką psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt ora certyfikowaną przewodniczką Kąpieli Leśnych – Forest Therapy Institute. Posiada certyfikat „Advanced Training Certificate: Ecotherapy, Nature Connection Practices that Heal” Pacifica Graduate Institute, USA.

Agnieszka Koch

Psycholożka, psychoterapeutka indywidualna, małżeńska i rodzinna.

Terapię prowadzi w podejściu systemowym i ericksonowskim.

Naukowo zajmuje się badaniem czynników wpływających na nastawienie psychoterapeutów wobec terapii online.

Ukończyła wiele szkoleń, rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (między innymi: 4-letnią szkołę psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie; Curriculum – całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii ericksonowskiej w Polskim Instytucie Ericksonowskim; Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Instytucie Psychologii Zdrowia).

Udział

Udział jest całkowicie nieodpłatny.

Projekt “Konferencja Szkoła Relacji” jest finansowany ze środków M.St. Warszawy.

Dyplom potwierdzający udział!

Chcielibyśmy również poinformować, że wszyscy uczestnicy konferencji Szkoła Relacji, będą mieli możliwość otrzymania dyplomu potwierdzającego ich udział. Ten dokument będzie dowodem na zaangażowanie w rozwijanie swoich umiejętności i pracy nad doskonaleniem jakości edukacji. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza i umiejętności pomogą wam lepiej sprostać wyzwaniom w pracy z uczniami. Czekamy na Wasze uczestnictwo i ciekawe dyskusje! Zapisy są ograniczone, dlatego nie zwlekaj i zarejestruj się już teraz.

Zapisy

Partnerzy